Atama logotip
EN

Bolniška za otroka II.del

10.07.2012 00:00:00

Spoštovani!

 

Spet jaz...

Imate specifično razporeditev delovnega časa in po tej se naj bi obračunavalo tudi nadomestilo zaradi odsotnosti od dela....to pomeni, da bi mi zdravnica naj napisala B samo za 18.in 20.junij po 12 ur?

Pravite: Nejasno mi pa je, kako "naberete" ostale ure v tednu do 40 ur? Tako, da imam včasih 4 smene na teden...

Napovedanega dopusta v primeru bolniške seveda ne boste mogli izrabiti, zato se vam mora pisati bolniška in ne dopust...to pomeni, da mi, četudi se mi za ta dva dneva piše prosto in delam pač ostale dneve več, pripada B za spremstvo? Imam prav,ne? 

 

Hvala lepa za hitro pomoč!


Dober dan.

Medicina ne uporablja logike delodajalca in njegovega razporejanja delovnega časa. Drži se strokovne presoje bolezni, ki traja po njeni presoji določeno število dni. Za te dneve izda  izbrani zdravnik dokument, ki dokazuje, da delavec v teh dneh opravičeno manjka od dela. Delodajalec pa ugotavlja dejansko odsotnost in zanjo delavcu izplača nadomestilo.

Za dneve, ko zaradi razporeda delovnega časa ne bi delali se vam ne more obračunati bolniško nadomestilo, saj dejansko ne bi izostali od dela. Tako pravilo velja, če delodajalec obračunava bolniško po dejanskem razporedu delovnega časa.

Če bi bolniško obračunaval po običajnem tedenskem razporedu (5 ali 6 delovnih dni), bi za vse običajne deloven dneve, ki se pokrivajo z bolniškim staležem za vsak dan obračunal 8 ali 6,6 ur (pri tem ne bi bilo pomembno kateri dan naj bi dejansko delali in koliko ure bi ta dan delali). Ko bi se vrnili na delo, pa bi ponovno veljal režim razporejanja delovnega časa tako, da bi skupaj v mesecu zneslo polno delovno obveznost. Po moje bi bil ta način bolj pravi, a odloča seveda vaš delodajalec.

Lep pozdrav.

Alojz Šket

www.atama.si

 

 

Kadrovska solaKadrovska šola

Najdite odgovore na vprašanja iz kadrovskega področja

Več informacij